כלב
בית ומשפחה כללי תזונה ואורח חיים

חבוב, בשבילך רק אוכל לכלבים

גור כלבים נובח ולועס והורס ככל שיהיה, הוא עדיין גור חמוד בטירוף שמבט אחד שלו משכיח את כל הכעס. קשה לעמוד בפניו של כלבלב, במיוחד באירוע חברתי שכולל הרבה אוכל כמו ארוחה משפחתית. מה, אם הוא חלק מהמשפחה, אז שלא יצטרף?

הרבה אנשים, ואולי רוב האנשים, נותנים לכלב טעימות מן השולחן רק כדי להשקיט את הנביחות המתחננות והבלתי פוסקות. זו טעות איומה, ולא רק בגלל שאחר כך הכלב לא ירצה אוכל לכלבים אלא רק את האוכל של בני האדם. כלבים לא אמורים לאכול את האוכל שלנו כי הם פשוט לא מעכלים אותו טוב וזה עלול לגרום להשמנה ולשלל בעיות עיכול, ואפילו הרעלות אם נותנים לכלב מאכלים שמכילים שוקולד, בצל, ענבים וכדומה. עצמות של כנפיים בכלל לא מומלץ לתת מחשש לחנק.

הכי טוב מההתחלה, מרגע שהכלב החדש מגיע הביתה, להנחות את כל בני הבית לא לתת לכלב אוכל שלא מיועד לו. כלבים שלא מפסיקים לייבב בזמן הארוחה הם כלבים שפעם מישהו נתן להם ומאז הם יודעים מה הם יפסידו אם לא יתעקשו על שלהם. מספיק פעם אחת לתת בשביל להכניס את הכלב לקרייבינג מטורף על אוכל של בני אדם.

יש כאלה שאומרים, מה, אבל אני אוהב לצ'פר את הכלב שלי. מה לא מגיע לו איזה צ'ופר קטן מהשולחן? ובכן לא מגיע לו סתם ככה צ'ופר. צ'ופר נותנים לכלב רק כשהוא עושה משהו טוב שאנחנו רוצים שהוא יעשה, כמו לעשות את הצרכים מחוץ לבית או לשבת יפה או לעשות טריק שלימדנו אותו. וגם אז הצ'ופר צריך להיות חטיף לכלבים ולא חתיכה מסטייק אנטריקוט.

עוד טעות שרבים עושים היא לתת לגור להציץ בכיף שלו לתוך ארונות ומגירות במטבח. אין סיבה לתת לכלב לחטט בכל שקית שאנחנו מביאים מהסופר כאילו מסתתרת בה הפתעה, או להכניס את הראש למקרר כשאנחנו פותחים את הדלת. הכלב צריך להבין שהמטבח הוא השטח שלנו ולא שלו. את המשחקים והאוכל של הכלבלב יש לאחסן בארון ייעודי בסמוך למקום ההאכלה של הכלב. מקום ההאכלה הזה צריך להימצא בלוקיישן שקט ומרוחק ככל האפשר מן המטבח.

בנוסף, טיפ חשוב: יש להאכיל את הכלב בשעות מאוד ברורות וקבועות. כל מסגל לעצמו הרגלים כי הם נותנים לו שליטה וציפייה נכונה. גם מערכת העיכול שלו תתפקד טוב יותר אם הכלב יאכל בצורה מסודרת. מומלץ לפני שאתם פוצחים בארוחה המשפחתית לשים לכלב אוכל. אם זה לא מצליח לכם, חפשו איך להעסיק את הכלב בזמן שאתם אוכלים עם משחק חדש כמו משחק לעיסה או משחק שמוחבא בתוכו אוכל. אפשר גם לדפוק טיול ארוך ומייגע לפני הארוחה שיוציא מהכלב את כל האנרגיות וישיב אותו הביתה עייף אך מרוצה, ובעיקר שקט.

נכתב בשיתוף עם ספץ – מומחים במזון לכלבים וחתולים

כתיבת תגובה