דירת יוקרה
בית ומשפחה כללי קניות

לקנות דירות יוקרה בתל אביב – ויפה שעה אחת קודם

אם היה לנו כדור בדולח שבעזרתו היינו מסוגלים לראות את העתיד, אז החיים שלנו היו הרבה יותר קלים. אבל המציאות היא המציאות, אין קסמים ואין בעירנו נביאים, אנחנו ניזונים מספקולציות, מזיהוי מגמות, מניסיון העבר, מתחושות בטן ומשורה ארוכה של מומחי נדל"ן שחלוקים אף הם בינם לבין עצמם.

בזמן שאנחנו מתלבטים, מגרדים את הפדחת, מהרהרים וחושבים האם להשקיע בנדל"ן והיכן, יש מי שעושה! כלומר, משקיע. וכך קורה שמבלי שנשים לב יותר ויותר דירות יוקרה נחטפות בתל אביב. כיצד, אפוא, ניתן להסביר את מגמת העלייה בביקוש דירות יוקרה בתל אביב? על כך נענה בשורות הבאות.

1. יותר עשירים בעולם. אחת הסיבות לביקוש העולה לדירות יוקרה בתל אביב ובערים מרכזיות נוספות בעולם היא שפשוט יש יותר עשירים בעולם שלנו – הנובורישים (העשירים החדשים). בעשור האחרון כמות האנשים העשירים בעולם עלתה, זו עובדה. המועדון שהיה שמור עד לא מכבר לכ-60 איש אשר החזיקו בכחצי מההון של האנושות כבר לא לבד בצמרת. יש להם חברים חדשים במועדון וגם הם רוצים ליהנות מהחיים הטובים ולגור בדירות יוקרה.

2. חיים ארוכים יותר. גם לאורכם של החיים יש השפעה על הביקוש לדירות יוקרה בתל אביב. בזכות הטכנולוגיה והרפואה זכינו לחיים ארוכים יותר, איכותיים ובריאים יותר. בגיל הפרישה יש לנו הרבה חסכונות ואין את הנטל הכלכלי שכרוך בגידול הילדים. בשל כך, מעבר לדירת יוקרה בתל אביב הוא צעד שמבוגרים רבים עושים בישראל בשנים האחרונות. כך שנכנסו ל'משחק הישן' של שוק הנדל"ן שחקנים חדשים ומנוסים.

דירת יוקרה

צריכים מנוף הרמה למעבר הדירה? לחצו כאן לקבלת הצעת מחיר

3. תושבי חוץ. את המושג 'דירות רפאים' אנחנו שומעים כבר מספר עשורים. משמעותו של מושג זה הוא שתושבים שאינם מתגוררים בישראל רוכשים בה דירות אך אינם מאכלסים אותן. זה קורה בשנים האחרונות יותר מבעבר מאחר ושוק הנדל"ן הישראלי מאוד מפתה עבור משקיעים זרים, שכן מחירי הדיור בישראל נמצאים בעלייה.

בנוסף, בגלל העלייה הדרמטית בגילויי אנטישמיות בעולם, יהודים רבים רוכשים דירות בישראל שאולי ישמשו אותם בעתיד, במידה ויתעוררו בעיות במדינה שבה הם גרים כעת. בין הערים האטרקטיביות ביותר עבור תושבי חוץ אפשר לציין את תל אביב, נתניה וירושלים.

4. המשקיעים. עוד קבוצה משמעותית שמשפיעה על הביקוש וההיצע של דירות יוקרה בתל אביב היא קבוצת המשקיעים. שלושה גורמים עיקריים הביאו לכך שמשקיעים בוחרים בנדל"ן:
❖ בשל התשואות והריביות הנמוכות על אפיקי חסכון אחרים (מניות, אג"חים, נפט, גז, זהב).
❖ בגלל הריבית הנמוכה על המשכנתאות בישראל.
❖ עליית מחירי הנדל"ן המתמדת.

הודות לשלושת הגורמים שציינו יותר ויותר אנשים משקיעים את כספם בנדל"ן. זו השקעה מניבה יותר ובטוחה הרבה יותר, ולכן משקיעים רבים שיש להם כסף מעדיפים לרכוש דירות יוקרה במקום להשקיע את כספם בבורסה, למשל.

אם כן, נראה שעכשיו זה בדיוק הזמן להשקיע בדירות יוקרה בתל אביב, ויפה שעה אחת קודם. אין כל טעם לחכות, דירות היוקרה בתל אביב נחטפות.

כתיבת תגובה