עשן איש
כללי קניות

וולקנו וופורייזר, כך עשירי העולם צורכים היום קנאביס

בעוד אנחנו כאן, בארצנו הקטנטונת והמוקפת אויבים, מתווכחים בעד או נגד לגליזציה של קנאביס, העולם מסביבנו מתקדם הלאה. הקנאביס הפך בשנים האחרונות למוצר צריכה חוקי בכל כך הרבה מדינות בעולם המערבי וכמו בכל תחום גם כאן נוצרה אופנה עילית הקשורה לעולם הקנאביס ומלהיבה את עשירי העולם.

אחד מהטרנדים הכי לוהטים עכשיו בקרב עשירי העולם שצורכים קנאביס הוא הוולקנו וופורייזר. אז כדאי מאוד שתכירו אותו, כי זה הסמל סטטוס החדש! לעולם האופנה העילי יש את התיק החום והמוכר של לואי ויטון, לקהילת צרכני הקנאביס בחלונות הגבוהים יש – וולקנו וופורייזר.

וולקנו וופורייזר, ה"פוש" החדש.

בסלנג בריטי מסווגים את הוולקנו וופורייזר כ- "Posh" – לוקסוס ו/או מותרות הניתנים להשגה רק על ידי החברה הגבוהה. ואכן, השיחה סביב הוולקנו מתחילה להישמע ממש כמו השיחה סביב יינות. צרכני הקנאביס העשירים מדברים על הוולקנו במונחים של "בוקה" ו"ארומה" כך שאדם שלא בקיא בשיחה יכול ממש לחשוב שמדברים כאן על יין משובח.

אלן סיינט פיר, לוביסט לקידום לגליזציה של קנאביס, סיפר לנו: " לאחרונה שואלים אותי תדיר מה הוא הדבר הכסוף הזה שאתה משתמש בו לצריכה של קנאביס?. אני מפנה אותם לכמה מקורות. ראשית, אפשר לזהות הוולקנו בסידרה של HBO "Bored to Death", שם סטלנית סקסית מפתה את ג'ייסון שוורצמן לחדר השינה שלה באמתלה שינסה את הוולקנו שלה. שנית, במסעדתAlinea המפורסמת שבשיקגו משתמשים בוולקנו כדי לאדות אגוזי מוסקט וקפה שיתרמו לארומה בעת שהסועדים אוכלים קינוחים.

אישה מעשנת

המרצדס בנץ של השאכטות.

הוולקנו מוכר באליטה והוא מכונה בפיהם "המרצדס של השאכטות". על פי פיר: "אם אתה נמצא באוהיו או אם אתה נמנה על דור ה"בייבי בום" כך שאין לך התנגדות מיוחדת לקנאביס ואתה רואה את הוולקנו סביר מאוד להניח שתשאל מה זה המכשיר הזה? אבל עוד לפני שתקבל תשובה, תוכל להבחין שמדובר במכשיר מתוחכם, ולא באיזה באנג מגושם, מאולתר וחד פעמי. הוולקנו נראה מרשים; המעטפת הכסופה והמוברשת ומד הטמפרטורה הדיגיטלי המתקדם בהחלט עושים את האפקט.
אין זה פלא, אפוא, שבמקומות מסוימים הוולקנו פורח בקרב חובבי הקאפוצ'ינו, אלו המשכילים שמבקשים לעצמם רק את הטוב ביותר.

פירס: "יש מדינות שבהן הוולקנו נמכר בכ-700 דולרים. לכן ברור שמי שרוכש וולקנו וופורייזר קרא קצת לפניי, חקר וחיפש את הדרך הטובה והבריאה ביותר לצרוך קנאביס. ומאחר וזו האלטרנטיבה הטובה והיוקרתית ביותר, אנשים לא מהססים לשפוך על זה כסף". בארץ, אגב, ניתן למצוא מכשירי וולקנו מ-190 שקלים בלבד.

לקוח מרוצה לא משקר

עו"ד פלילי מוכר בן 60 מניו יורק סיפר: "אחרי ששמעתי מקולגה וגם קצת קראתי על הוולקנו, מיד רכשתי אחד. יש לי חברים שהם מוסיקאים חובבים, למשל. הם מנגנים בערבים שהחבר'ה מארגנים. הם נפגשים פעם בשבוע בבית של אחד מחברי ההרכב. כולם אנשי עסקים ואנשי אקדמיה, הם אינם מעשנים סיגריות. אבל הם כן החלו להשתמש בוולקנו והם מאוד נהנים ממנו בערבים שהם נפגשים לסשנים של מוסיקה".

מה שמרשים בוולקנו וופורייזר הוא ללא כל צל של ספק ההנדסה החכמה של המכשיר. הוולקנו עובד כך: הוא דוחף את האוויר החם דרך הקנאביס, מעביר לגוף שלנו רק את הרכיבים האקטיביים שגורמים לתחושת ה"היי" וכל זאת מבלי לחולל בעירה שמחדירה לגוף שלנו חומרים רעילים. אין ספק שעוד נשמע רבות על המכשיר החכם הזה בזמן הקרוב…ולא רק כמכשיר מותרות לעשירון העליון.