אישה מעשנת
בריאות כללי קניות

וופורייזר, המכשיר הטוב ביותר לאידוי צמחים!

הוופורייזר (=מכשיר אידוי) הופך ליותר ויותר "מיינסטרים". אנחנו רואים אותו בהרבה מקומות ועבור רבים, כמוני, זה הוא המכשיר האידאלי ביותר לאידוי צמחים, עשבי תיבול ופרחים.

אני אישית פגשתי לראשונה בופורייזרים רק בשנים האחרונות ומאז שהתוודעתי אליהם אני ממשיך להשתמש בהם לצורך אידוי צמחים עד ליום זה. אני לא היחיד, ממש לא. מכשירי האידוי הופכים לפופולריים בקרב רבים וזה קורה כאן אצלנו בישראל אבל גם במדינות רבות נוספות ברחבי הגלובוס.

אז מה הופך את הוופורייזר לכל כך פופולרי? ומדוע הוא נחשב למכשיר האופטימלי כאשר רוצים לאדות צמחים מסוגים שונים? על כך ארחיב מניסיוני ממש עכשיו.

אידוי צמחים בריא יותר מעישון צמחים

בריאות היא כנראה הסיבה הראשונה שבעטיה אנשים מעדיפים את הופורייזרים, וכך גם אני. כי כאשר מעשנים צמחים מתבצעת בעירה שמעבירה אל תוך הגוף שלנו תוצרי לוואי מסוכנים. התוצאה של עישון היא הרסנית, כידוע, והיא עלולה להוביל לבעיות נשימה אקוטיות.

מנגד, וופורייזר אינו מפיק בעירה כלל וכלל. במקום זאת, מתרחש תהליך של אידוי בטמפרטורה נמוכה יחסית, ואין שום בעירה או שריפה בטמפרטורות גבוהות ומסוכנות. הוופורייזרים מבוססים על הולכת חום ופעולה זו היא שאחראית על שחרור החומרים הפעילים בצמחים.

וופורייזר חסכוני יותר.

מסתבר שגם אם מסתכלים על ההיבט הכלכלי מכשירי האידוי מנצחים. מאחר והאידוי מתרחש בטמפרטורה נמוכה מבעירה אז כמות החומרים הפעילים המשתחררים בעת אידוי גדולה פי שתיים מהכמות המשתחררת בעת בעירה. כלומר, באידוי נזדקק לחצי מהכמות שלה היינו נדרשים במקרה של צריכת צמחים בעישון. אז נכון, נצטרך להשקיע מעט בהתחלה לצורך רכישת הופורייזר, אך בטווח הארוך – מדובר בחסכון גדול. לבסוף, יש היום וופורייזרים בכל מיני מחירים, גם כאלו שאינם עולים הרבה, לכן אלמנט החיסכון כאן יכול להיות אדיר.

ניידות ודיסקרטיות

עוד דבר נהדר שבא יחד עם וופורייזרים הוא שניתן להשתמש בהם מחוץ לבית. מכשירי האידוי של היום מגיעים בגדלים קטנים והם מאוד דיסקרטיים. בנוסף, מאחר ואין תהליך של בעירה, אז גם אין כמעט עשן ואין ריח. בעישון אין לנו דיסקרטיות, יש הרבה ריח ויש לא מעט עשן מסביבנו. בנוסף, ופורייזרים בגודל עט הם קטנים ומאוד קל לשאת אותם ממקום למקום.

ומה בנוגע לטעם?

אם לא די בכך שוופורייזרים נחשבים לבריאים יותר, זולים יותר ודיסקרטיים יותר, אז על פי דיווחים של משתמשים במכשירי אידוי מדובר גם במכשיר שמשחרר טעמים נקיים, טהורים וטעימים יותר מעישון של אותם צמחים בדיוק. ואני מסכים עם כל מילה. מכשירי האידוי מאפשרים לנו לחוש בניואנסים של טעמי הצמח. בעוד שבעישון אנחנו בעיקר טועמים את טעם הבעירה.

אם כן נראה שופורייזרים מעניקים את החוויה החיובית והטובה ביותר לכל מי שמעוניין ליהנות מאידוי צמחים.  הם בריאים יותר, חסכוניים יותר, עדיפים יותר מבחינה בריאותית, דיסקרטיים יותר ולא פחות חשוב מכך – הם מבטיחים חוויה טעימה יותר.