חדשות
אקטואליה כללי

חדשות הסקרים

אנחנו נמצאים בעיצומה של מערכת בחירות ולרוב העם אין שום מושג אפילו מדוע? חלק סבורים שזה בגלל שביבי לא יכול למשול בממשלה פלורליסטית, אחרים טוענים שחוק 'ישראל היום' הוא המוטיבציה שגרמה לביבי לפרק את הממשלה. כך או כך אנחנו ניצבים למול מערכת בחירות והכלי היחיד שעומד לרשותנו הוא הסקרים כפי שהם מופיעים במהדורות חדשות, בערוץ הכנסת, בעיתונים ברשתות החברתיות וכו'.

אין ספק שהסקרים שאנחנו רואים בחדשות עלו מדרגה. השאלות הפכו יותר מורכבות, התדירות שהם נערכים גדלה ונראה שהסקרים משפיעים באופן ישיר על המצב רוח של המועמדים ואפשר לומר שאפילו משפיעות על הביצועים של המתמודדים. יתרה מכך, תוצאות סקרים כפי שהן משודרות במהדורות חדשות ובעיתונים משפיעות אף עלינו, העם שהולך להצביע בקלפי במרץ הקרוב.

סקרים והטיות:

אז מי יזכה במערכת בחירות 2015 על פי הסקרים? ובכן, זה תלוי בשאלות ששואלים הסוקרים ובאופן שבו נשאלות השאלות, זה תלוי ביום ובשעה שבהם מתקשרים אל הנסקרים, בדיונים שעל סדר היום באותו היום, זה תלוי בחברת הסקרים, בגודל המדגם ולא תאמינו זה גם תלוי בעיתון שאתם קוראים או במהדרת החדשות שאתם רואים.

לפי מחקר שנערך לאחרונה עולה כי הסקרים שמבצעת מינה צמח הם המדויקים ביותר ולאחריה קיבל ציון גבוה מכון הסקרים של קמיל פוקס. המחקר הזה בדק לאורך שנים את יכולות החיזוי של מכוני סקרים בישראל ומצא שמחקריה של מינה צמח הכי קרובים למציאות כפי שנבדק לאורך השנים.

חדשות: בחירות 2015 בסקרים.

ריכזנו עבורכם כמה נתונים מעניינים שהופיעו בסקרים האחרונים:

•    מפלגת העבודה משווה מנדטים לליכוד. נכון להיום הליכוד מוביל במנדט אחד, אולם לפני שבוע העבודה הובילה במנדט.
•    מרבית הנסקרים, כ-54%, סבורים שהאשם בעליית מחירי הדיור הוא ביבי, 21% סבורים שיאיר לפיד אחראי לכך.
•    46% מהנסקרים סבורים שעל ההידרדרות הכלכלית אחראי ביבי, ו-29% מאשימים את יאיר לפיד.
•    ולמרות כל הנתונים שהצגנו כאן העם שלנו חושב שביבי הוא האדם המתאים ביותר להנהיג את ישראל – 43%,  לעומת זאת רק 33% סבורים שהרצוג מתאים להנהיג.

יש לנו עוד חודשיים עד שהבחירות יערכו, אבל אף אחד לא באמת יודע איך הם יסתיימו. כל שנותר לנו לעשות זה להמשיך ולראות חדשות ולצפות בסקרים. כפי שבוודאי הבנתם כדאי לכם לעקוב אחר הסקרים של מינה צמח וקמיל פוקס, שנמצאו כמשקפים בצורה המיטבית ביותר את הלכי הרוח בציבור, נכון לרגע שבו הם נערכו.

היכנסו לקבלת עדכוני חדשות שוטפים

כתיבת תגובה