טבעונות
אוכל ומסעדות כללי תזונה ואורח חיים

החתונה הטבעונית שלי

אני לא קובעת על החיים של אחרים, אני מאמינה שכל אחד יכול לחיות את חייו כראות עיניו, אבל כאשר מדובר בחתונה שלי, באירוע שאני מארגנת ובו אני כלת השמחה – יש לי חופש להחליט כיצד האירוע יראה. אז נכון, בהתחלה זה לא מצא חן בעיניי ההורים שלי ושלו ("חתונה טבעונית? שומו שמיים!!!! מה האורחים יאכלו???") אבל בסופו של דבר זו החתונה הטבעונית שלי.

קהילה טבעונית יקרה, יש כל מיני דרכים להפוך סתם חתונה לחתונה טבעונית. לשם כך ריכזתי עבורכם מספר טיפים נפלאים שהם תוצר של הניסיון שלי, בתקווה שאוכל לעזור לכם לקיים חתונה טבעונית כהלכתה.

נתחיל במסיבת הרווקות/ים. מסיבות אלו יכולות להיות הדבר הכי נהנתני שנוכל להעלות על הדעת: צ'יפנדיילס, חשפניות, אלכוהול או סדנת קריאה באצבעות הקטנות של כף הרגל. אבל המסיבה הזו יכולה ללבוש גוון אחר, אכפתי ומעמיק. את היום הזה אפשר לבלות במקלט לבעלי חיים, להתנדב במקום מעניין או לערוך סיור במפעל שחרט על דגלו ערכים אקולוגיים. למעשה אין צורך להחליט באיזו אופציה לבחור – אפשר לשתות ולבלות בערב ולעשות משהו ערכי במהלך היום.

ומה עם שמלת הכלה ועם חליפת החתן??? גם בחתונה טבעונית הכלה יכולה להשאיר את הפה של האורחים פעור. זה לא משנה אם החתן מעוניין ללבוש חליפת שלושה חלקים או תלבושת מסורתית – אפשר למצוא היום חנויות שישמחו לתפור לכם בגדי חתונה נטולי התאכזרות בחיות. צריך להימנע מצמר או משי אך יש שפע של בדים ידידותיים לסביבה וניתן בקלות למצוא מאפרות/ים שמשתמשים באיפור טבעי.

ולשאלתה של אימא: "מה יאכלו האורחים?" התשובה היא פשוטה. אפשר לערוך את האירוע במסעדה טבעונית או להסתייע בשירותי קייטרינג טבעונים. תתפלאו יש לא מעט כאלו בישראל, והם מציעים תפריט עשיר במנות, טעים ומותאם לחך הישראלי. זו יכולה להיות הזדמנות נפלאה להוכיח לכמות גדולה של אנשים שמאכלים טבעונים הם הרבה יותר מירקות מאודים או פירה ולחשוף אותם לעולם חדש של טעמים נפלאים.

לקחת את החתונה לרמה אחת מעל כולם. חתונה טבעונית יכולה להראות 'רגילה' לחלוטין, אבל בואו נודה על כך – אנחנו הטבעונים לא אנשים רגילים. יש בנו משהו מיוחד: לב ענק, תחושת שליחות ומצפון חברתי. אז למה לא לחלוק קצת מעולמנו עם האורחים. לדוגמה: אפשר להעניק לאורחים שבאו לשמוח בשמחתנו מתנה. נרות מסויה או ספר מתכונים טבעוני הם רק חלק מהרעיונות שיכולים להפוך את האירוע שלכם לייחודי.

מחוות משמעותיות. במהלך לא מעט חתונות בישראל יש למשל נאום קצר של חברים ו/או כלת/חתן השמחה. זו עוד הזדמנות לדבר על החיבור המיוחד לאורח החיים הטבעוני, על החמלה לבעלי חיים ועל הפעילות של בני הזוג למען הסביבה.
והכי חשוב, שיהיה במזל טוב!

ואל תשכחו, חתונה טבעונית לא מורידה מרמת החתונה, להפך!

כתיבת תגובה