מאמן כושר אישי
בית ומשפחה ספורט תזונה ואורח חיים

למה הכלבה של ביבי צריכה מאמן כושר אישי?

כולנו שמענו על המאורע שאירע בבית ראש הממשלה והעכיר על אווירת החג, אירוע מאוד מצער שתפס כותרות כאשר הכלבה קאיה, בת בית במשפחת נתניהו, נשכה את בעלה של סגנית השר ציפי חוטובלי ואת חברת הכנסת שרון השכל.

למרות שכולם כעסו וביקרו, ולמרות כל הרעש התקשורתי מסביב, משפחת נתניהו נאלצה לשלוח את קאיה הנשכנית להסגר, וגם פורסם כי ביבי בעצמו ננשך על ידי הכלבה אי שם בחום יולי-אוגוסט. רבים מהמומחים וראשי העמותות חושבים שהיה עדיף שקאיה תיוותר בהסגר ביתי, במקום שהיא מכירה ועם אנשים שהיא אוהבת. בימים אלו אף הוקמה וועדה בכנסת לשינוי חוק צער בעלי החיים כדי להיטיב עם כלבים במצבה של קאיה.

התקריות הנשכניות מעלות כמה שאלות יסודיות: למה קאיה נשכה? האם חסר לקאיה מנהיג אמיתי שיוביל אותה (וזה לא חייב להיות בהכרח ביבי) ושינסוך בה ביטחון? והאם היא צריכה מאמן כושר אישי שיוציא ממנה את האנרגיות ויפעיל אותה כדי שהיא לא תפעיל תוקפנות כלפי אחרים?

קאיה היא כלבת האקסי-מלאמוט מעורבת, אלו הם כלבים שלרוב מושכים מזחלות. מדובר בכלבים חמודים להפליא אבל הם נורא עצמאיים, פעלתניים, עקשנים, והם צריכים מנהיג אחד ויחיד כלפיו הם מפתחים נאמנות טוטאלית.

כל מה שרציתם לדעת על אימון EMS עם מאמן כושר אישי

אפשר רק לשער איך נראים חיי הכלב של קאיה, אבל קל לנחש שפינקו אותה עם הרבה אוכל והרבה אהבה במהלך רוב היום, וזה חיזק אצלה תחושה שהיא שולטת בעניינים בבית ראש הממשלה, אפילו יותר מהגברת הראשונה שרה. קיה גם הסתובבה בחוסר מעש בין אנשים רבים שנוכחים בבית ראש הממשלה, שכל אחד מהם לקח חלק כזה או אחר בטיפול שלה. לא היה לה מנהיג אמיתי שייקח את מושכות החינוך שלה, שיתמיד מצד אחד לתת לה יציבות וביטחון ומצד שני יהיה מעין מאמן כושר אישי שמפעיל אותה ומשחק אתה וכך נותן לה לשחרר את כל האנרגיות שעצורות בה.

בכל מקרה, לא יזיק לכולם בבית הזה מאמן כושר אישי שיריץ אותם מסביב לבית ראש הממשלה הלוך וחזור, עם הכלבה כמובן. קאיה חייבת ספורט על בסיס קבוע וביבי יותר ממוזמן לעלות על טייץ ולהצטרף אליה. מנהיג של מדינת ישראל צריך לשמור על הגזרה ולהיות בשיא אונו מכל הבחינות. וגם לשרה, לא יזיק בכלל לעשות ריצות וקפיצות עם הכלבה. במקום לזרוק נעליים היא תוכל לזרוק לה דברים אחרים כמו כדורים ומטקות. לא יזיק למשפחה גם לעשות עם הכלבה ספורט במקומות כמו חוף הים והפארק, אפילו שסוללת מאבטחים תצטרך להקיף את אזור האימונים השמור.

ההתנהגות של קאיה צריכה מאוד להטריד את משפחת נתניהו. היא לא מבינה את המקום שלה בבית והיא גם מתוסכלת מהיחס שהיא מקבלת מהסביבה. יותר מדיי אנשים, יותר מדיי פינוקים, ומעט מדיי ממה שכלבה כמוה באמת צריכה.

כאשר קאיה תצא מן ההסגר על בני המשפחה לקחת אחריות לחינוך המחודש שלה בדיוק כמו הורים שמחנכים את ילדיהם. רק חינוך נכון ימנע את הנשכנות שלה. נקווה שקאיה תצא בהקדם מן ההסגר ושבני המשפחה ישכרו מאלף כלבים שילמד אותם איך לטפל בה. לפעמים אנחנו מתבלבלים וחושבים שצריך לתת לכלב כמה שיותר אהבה ופינוק אבל דווקא החינוך הזה הוא שגוי. כלב צריך לקבל חיזוקים כשמגיע לו באמת, ולהבין מי הבוס בבית. במקרה הזה השאלה האם בסופו של דבר יהיה זה ביבי או שרה…? ומי מהם יהיה מספיק אנרגטי לרוץ ולשחק אתה פריזבי?

כתיבת תגובה