ערמונים
בית ומשפחה בריאות תזונה ואורח חיים

מדוע חשוב שיהיה לנו מספיק מגנזיום בגוף?

הגוף שלנו היא מכונה מופלאה ומדהימה, המפעילה ללא הפסקה אינספור תהליכים האחראיים לתקינות ובריאות הגוף ולכך שנצליח לבצע כל פעולה שנרצה החל מהפשוטה, הקלה והשגרתית ביותר כגון להניח כוס בכיור וכלה בפעולות מסובכות ומורכבות כמו פעלול אקרו-יוגה על גבי גלשן בלב ים. עם זאת, על מנת שהגוף יקיים את כל אותם תהליכים חיונים וחשובים בהצלחה, יש לספק לו דלק ולהקל עליו, או יותר נכון לעזור לו בכך.

אם נאכל נכון ובריא ככל האפשר, במידה הרצויה לנו ולא מעבר, נדאג להזיז את הגוף ו"לשמן" את המפרקים, נשתה כמות מספקת של מים ובאופן כללי נדאג לעצמנו בכל מובן שאנחנו יכולים – יהיה לו יותר קל והוא יעשה עבודה טובה יותר בשמירה על בריאותנו ועל היכולת שלנו לעשות מה שאנחנו רוצים.

מהסיבה הזו, חשוב לבדוק כל זמן מה שהגוף שלנו סופג מהמזון שאנחנו אוכלים את כל הויטמינים שהוא צריך בצורה אופטימלית. לעתים, אנחנו לא אוכלים מספיק טוב או מזין או מגוון, ולעתים הגוף פשוט מתקשה בספיגה של ויטמינים או מינרלים מסוימים מכל סיבה שהיא, וצריך לוודא שלא חסר לו דבר כדי להמשיך ולתפקד. במצב בו מגלים חוסר, כדאי לחשוב על נטילה מבוקרת של ויטמינים ותוספי מזון.

יש המון ויטמינים שחיוניים לתפקוד התקין של הגוף ואשר ניתן לקחת באופן עצמאי כחיזוק נוסף, בין אם כי חלקנו רגישים למזון מסוים או בוחרים להמנע ממנו ולכן לא מקבלים ממנו את החומרים שלהם הגוף שלנו זקוק. בשנים האחרונות, מעבר לויטמינים ולמינרלים שאנו יודעים שקיימים בגופנו וברכיבי אבות המזון שחשוב שנצרוך, ישנם גם המון תוספי מזון ו"מזונות על" שמהווים (לפחות חלקית ולפחות עבור אנשים מסוימים) מנת בריאות נוספת לצריכה היום יומית המומלצת לגופנו.

בהקשר של חומרים שגופנו זקוק להם באופן חד משמעי כדי לפעול כהלכה, הייתי רוצה להתייחס ספציפית למגנזיום. מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ביותר בגופנו. הוא נמצא בעצמותינו, בתאי גופנו ואף במחזור הדם. הוא חיוני ביותר עבור קרוב ל-300 תהליכים שונים המתרחשים בגוף, בין היתר פעילות שרירים תקינה, פעילות עצבית, איזון מינרלים, בריאות ותקינות הלב, בנייה וחיזוק של העצמות, ויסות טמפרטורת הגוף ועוד ועוד.

ללא מגנזיום, לא הייתה לנו אפשרות להתקיים, ובמקרה של מחסור בו אנחנו עלולים לסבול מבעיות שונות בשרירים, כאבי ראש, הפרעות במערכת העיכול כגון עצירות ושלשול, בלבול וערפול, ליקויים בלב ובמקרים חמורים ייתכן אף מוות.

מן הצד השני של המתרס, חשוב לציין כי כאשר צורכים מגנזיום במידה הנכונה והמתאימה למה שהגוף שלנו זקוק לו, הדבר עשוי לייעל את כל התהליכים הקורים בגוף באופן אוטומטי עבור תפקודנו היום יומי ולשפר גם את האפקטיביות של טיפולים קונבנציונליים משניים שהגוף מקבל במקביל כמו למשל תרופות להקלה וטיפול באסתמה, מיגרנה, אוסטיאופורזיס, סוכרת, לחץ דם גבוה, פיברומיאלגיה, רעלת היריון, הפרעות קצב לב ועוד. לכן, בפעם הבאה שאתם ניגשים לבצע את בדיקות הדם השנתיות שלכם כדי לוודא שהכל בגוף עובד כמו שצריך, הקפידו לבדוק אם יש לכם מספיק מגנזיום או שאתם צריכים לתת לגוף חיזוק קטן.