ציורי קיר לחדרי ילדים
כללי תרבות ואומנות

ציורי קיר לחדרי ילדים: מה עושים כשהילד גדל?

היום מאיה רוצה להיות נסיכת הקרח כשהיא תהיה גדולה, לפני חודשיים היה זה פו הדוב שהיא לא הפסיקה לספר עליו כאילו היה החבר הכי טוב שלה מהגן, ולפני כן היא הייתה חזק בקטע של פיטר פן וטינקרבל.

בכל פעם שיוצא לאקרנים שובר קופות מצויר (וזה קורה רק בחנוכה, פורים, פסח וכל שבוע בחופש הגדול), כל פעם שמשודרת בלי הרף סדרה מצוירת בטלוויזיה וכל פעם שלהיט חדש כובש את לבבות הילדים וחשבונות הבנק של ההורים, מאיה שלנו מזפזפת ושוכחת לחלוטין שעד אתמול היו לה פיג'מה, משחת שיניים, תיק אוכל וחוברות צביעה ממותגים של עולם פנטזיה אחר. למעשה, יותר משהיא שוכחת, היא מתעקשת לשכוח. מתעלמת לחלוטין מכל הדברים שקנינו לה במקרה הטוב, ומתנגדת לא להתעלם מהם במקרה הרע.

עכשיו עברנו לבית חדש שבו למאיה יהיה חדר גדול ומרווח. במסגרת מלאכת העיצוב אנחנו מתלבטים קשות בין ציורי קיר לחדרי ילדים. אנחנו לוקחים בחשבון שכשם שכדאי לבחור רהיטים שיתאימו לצורכי הגברת הצעירה שנים רבות ככל הניתן, בתקווה עד הבת מצווש, כדאי כי ציור הקיר יישאר רלוונטי ליותר ממספר חודשים, ואף שנים. בכל זאת, מדובר בהשקעה כספית כאשר שוכרים את שירותיו של אמן מקצועי וגם אם מציירים לבד, זה מצריך תכנון ושעות עבודה רבות. איך נוכל למצוא נושא או דמות לציור? חשבנו, אולי נלך על נושא כללי – נסיכות  או חיות –  אבל קשה לנו לדעת אצל הילדה הזאת. בגיל שלוש היא בכלל הייתה בקטע של רובוטריקים ומכוניות כמו בנים. היא עלולה יום אחד לצווח שהיא לא יכולה להירדם עם כל הנסיכות האלה, או שהיא לא מוכנה להיכנס לחדר שלה עד שכל החיות יחזרו לספארי שממנו הן הגיעו. ואז מה, נצבע את הקיר מחדש? נצייר עליו שוב? האמת, זה רעיון בכלל לא רע כשחושבים על זה…

ואז בעלי הביא אותה עם כמה רעיונות מה זה יצירתיים. על דברים פחות גאוניים מאלו אנשים קיבלו פרס נובל:

א. בזמן שהוא נמנם בישיבה שתקעו לצוות שלו אחרי ארוחת צהריים, שלף הבוס שלו מסך לבן ממעלה הקיר כדי להקרין עליו מצגת עמוסת גרפים ונתונים מעיקים. בעלי לא יכול היה להסיר את העיניים מהמסך, אבל ממש לא בגלל מה שמוקרן עליו, אלא בגלל מסך ההקרנה עצמו. מה אם, הוא אמר לי, נתקין שלושה מסכים כאלה מהתקרה, נזמין צייר שיצייר שלושה ציורי קיר בנושאים שונים, וכל פעם ניתן יהיה לשלוף ציור קיר אחר ולפרוש אותו על הקיר? בלי לצבוע מחדש, בלי לצייר מחדש. כל פעם שלמאיה ישעמם, הקיר יקושט עם ציור קיר אחר.

ב. ואז הוא אמר, יש לי הצעה אפילו פשוטה יותר. אולי פשוט נשים בחדר שלה מסך נשלף ענק כזה, נקנה מקרן, ונקרין על המסך בכל פעם את הכוכב העולה החדש? בלי ציורים, בלי תמונות, בלי ברגים ובלי דליי צבע. אפילו כשהחברות שלה יבואו, יהיה לקטנה אולפן קולנוע פרטי בחדר… זה נשמע מגניב, אבל עדיין, לא לגמרי עומד במבחן המציאות. צריך להחשיך את החדר בשביל שאפשר יהיה לראות כהלכה את ציור הקיר (חוץ מזה שהתרחקנו שנות אור מקונספט ציורי הקיר אז הרעיון הזה לא באמת טוב!)

ג. ואז בא לו עוד רעיון מעניין. אולי נקנה לוח מחיק ענק ונתלה על הקיר. נצייר ביחד עם הילדה ציורים של הדמויות שהיא אוהבת, וכשיימאס לה מהציור, פשוט נמחק ונצייר מחדש.

ד. ואז אני אמרתי, אתה יודע מה? אולי פשוט נעשה ציורי קיר תלויי גיל? למשל נתחיל עם ציורים שמתאימים לה כרגע, וכשתגדל בכל פעם נחדש את הציור. ממש כמו שמחליפים רהיטים, נחליף ציורים. כן, זה רעיון מצוין שיכול לעבוד הכי טוב!

מה שבטוח זה שבתהליך למצוא את ציור הקיר המושלם לחדר ילדים עדיף תמיד ללכת למומחים, תמיד יש להם רעיונות חדשים

כתיבת תגובה