כביסה
בית ומשפחה כללי קניות

שקיות וואקום שינו לי את החיים

אני חושבת שבמשך עשור בערך, אחד המשפטים שאמרתי הכי הרבה היו "אני חייבת דחוף לקנות ארון גדול יותר, חייבת!" במשך עשור גם רק הצהרתי את זה מבלי לעשות שום דבר בנידון, לפיכך, תוכלו לדמיין את שמחתי האדירה וההתרגשות הגדולה שאחזו בי כשגיליתי את ההמצאה המושלמת שנקראת שקיות ואקום.

אם אתם כבר מכירים ומשתמשים בשקיות ואקום, אתם בטח פוטרים את ההקדמה הזאת ב"נו, רק עכשיו היא נזכרה? זה ישן!" ואני מסכימה. לקח לי הרבה יותר מדי זמן להתוודע למוצר הנהדר ומציל החיים הזה (באמת! טוב בסדר קצת נסחפתי, אבל משנה חיים, לגמרי) שלמעשה קיים כבר לא מעט שנים. מקרה קלאסי של "איפה היית כל חיי??" למי שלא מכיר עדיין, איזה כיף לכם, זה ישנה לכם את החיים.

אז מה זה בעצם שקיות הוואקום האלה שאני מהללת כאן כל כך? ובכן, מדובר בשקי פלסטיק די גדולים, חזקים ועמידים, המצוידים בפתח צדדי מעוגל המתאים במדויק לפיה של שואב אבק. ברגע שמסיימים למלא את השק בדברים שאתם רוצים לאחסן (רצוי כמובן דברים רכים שהמטרה היא לכווץ אותם כך שיתפסו כמה שפחות מקום) – אתם מחברים את פתח השק לשואב האבק ושואבים ממנו את כל האוויר כך שנוצר ואקום. מה שקורה כמובן, זה שהשק מתכווץ בצורה מקסימלית ומכווץ על הדרך את כל מה שבתוכו כך שהמקום שהם תופסים לא רק מינימלי, אלא מאוגד יחד כמקשה שטוחה אחת שקשה להאמין שכל כך נוח לאחסן.

אחרי שגיליתי את שקיות הואקום, קניתי בערך עשר כאלה (עוד פלוס, זה שהמחיר שלהן נוח בהחלט, במיוחד לאור ההקלה והעזרה שהן מספקות) והבנתי שאני לחלוטין לא צריכה ארון גדול יותר. כאב ראש אחד נחסך! כל המעילים, הסוודרים, המצעים הכבדים, שמיכות הפוך, צעצועים רכים ודובוני הפרווה של הילדים ובכללי כל מני בגדים שאני שומרת או צריכה לשמור לתרומה או להעברה הלאה – כל אלה נכנסים לשקיות הוואקום כערמה שמנה ומעיקה ובתוך דקות ספורות, פוף! הופכות למשטח דק, דחוס וקשיח שאפשר להעמיד בשורה בעומק הארון או אחת על גבי השנייה מעל הארון או בפינה שנוחה לכם בתוכו.

בשורה התחתונה, אני ממליצה בחום, וגם אם אתם סקפטים לגבי כל העניין, תמיד אפשר לנסות אחת (ולהתמכר). לא רק שהחסכון במקום הוא עצום, אלא כל ההתעסקות הפיזית והמאמץ והקיפול והדחיסה והארגון של הדברים. תמיד אפשר להוסיף פתק קטן או מדבקה חיצונית שגם מפרטת מה בדיוק יש לכם בתוך כל שקית וכך תדעו בדיוק איפה בגדי החורף ואיפה צעצועי הבד והדובונים, הבגדים שתכננתם לתרום ואף פעם לא יוצא, השמיכות והמצעים, המעילים והסוודרים – בלי להפוך את כל הארון כל פעם מחדש כשאתם צריכים רק אחד מהדברים האלה.

תמיד ניתן לקחת שקית לפי המדבקה, לשחרר את הפקק ואת הוואקום, לשלוף מתוך השקית מה שאתם צריכים ולשאוב אותה בחזרה! פעולה מתישה ומתסכלת של שעות הופכת לפעולה קצרה כיפית ומספקת שאין פשוטה ממנה. מובטח לכם הארון הכי מסודר ושמור שהיה לכם אי פעם.