תאונה
בית ומשפחה בריאות כללי

מדוע כה חשוב להיעזר בעורך דין לתאונות עבודה?

לפעמים מגיעים לשלב או גיל בחיים, בהם מבינים שלא כדאי להיות שאננים מדי כבימי צעירותנו נטולי הדאגות, וגם דברים פחות נעימים שלא היינו רוצים להאמין שיכולים לקרות דווקא לנו, עלולים בהחלט ולצערנו, לקרות דווקא לנו. מצבים מכאיבים או מפחידים שלרוב אנחנו מעדיפים להימנע ממחשבות עליהם, הם משהו שבוקר אחד מבינים שאולי כדאי להיערך לקראתם, על כל מקרה שלא יבוא וליתר בטחון, מתוך מחשבה על העתיד.

בין אותם מצבים שלא כיף לאף אחד מאתנו לדמיין אך לצערנו קורים לא מעט, נמצאות תאונות העבודה. זה עשוי להפתיע את חלקכם, אך תאונות עבודה הן תחום הרבה יותר רחב ממה שאולי הייתם משערים לעצמכם. תאונות מהסוג הזה הן תקריות שעלולות להיות בלתי צפויות בעליל ולהתרחש גם במקומות הכי פחות מסוכנים לכאורה, כמו למשל חדר הישיבות במשרד שלכם. עוד דוגמאות מחיי היום יום שבדרך כלל איש לא מייחס להן חשיבות רבה הן מדרגות החירום בין הקומות, שימוש תדיר במעליות, המטבחון על שלל מכשיריו, יציאה לחצר או מרפסת, חלון לא מסורג, מכשירים או מכונות שונות הקשורות לעבודה ואפילו ציוד משרדי פשוט!

גם כאשר השירותים או הרצפות במשרד נמצאים בניקיון, עלולה לקרות תאונת החלקה מסוכנת ומזיקה. אלה הן רק דוגמאות על קצה המזלג מתוך שגרות העבודה שנדמות לנו הכי פחות מסוכנות, מבלי להיכנס אפילו לתחום של פסי יצור, מפעלים על מגוון מכונות קלות וכבדות, תחום אתרי הבנייה אשר בעייתי מאוד בפני עצמו, עבודות נהיגה והובלה, עבודה במוסדות שונים בשירות המדינה בעלות רמות סיכון גבוהות וכן הלאה.

לפיכך, על כולנו לעצור רגע אחד את שצף הקצף של היום יום שלעתים מרגיש כאילו מתנהל על אוטומט מעצמו באין מפריע ובלי בעיות, ולבדוק מה אנחנו יכולים לעשות בשביל להגן על עצמנו ולוודא שעתידנו ועתיד משפחתנו מובטח. רגע אחד של חוסר תשומת לב ואפילו תאונה בדרך הלוך או בדרך חזור מן העבודה חלילה, וחיינו עלולים להתהפך מקצה לקצה. מניסיון של אחרים שלא עצרו לרגע לבדק בית, כדאי להקדיש מעט זמן להעמיק ולהרחיב את האופקים בנושא. בנוסף, פגישת יעוץ או שיחת טלפון עם עורך דין לענייני תאונות עבודה יכולות לעשות עבורכם הבדל של שמיים וארץ במידה והחיים יופרעו משגרתם השלווה והבטוחה בוקר בהיר אחד.

כמו כן, היה ואכן קרה מקרה מצער בעבודתכם שיכול על פי כל התנאים והתקנות להחשב כתאונת עבודה, רצוי בהחלט לא לבזבז אף רגע ולשכור את שירותיו של עורך דין אשר ידוע לכם כי הוא מומחה לתאונות עבודה ובקיא מאוד בעבודתו או אשר קיבלתם המלצות אישיות לגביו מאנשים אשר אתם סומכים על חוות דעתם. תביעת הביטוח לאחר מקרה שכזה יכולה להיות כרוכה בלא מעט משאבים נפשיים וזהו תהליך שלא אחת מתסכל ומתמשך על פני תקופה ארוכה. לפיכך, לצאת לדרך זו באופן עצמאי ללא הכוונה והדרכה על ידי איש מקצוע המיומן בפרוצדורות השונות של התהליך לא יהיה מומלץ במיוחד. גם עבור השקט הנפשי וגם עבור השגת תוצאות מקסימליות במינימום עגמת נפש.